Ostatnio w galerii

Angielski dla dzieciSiła pytań

Każdy dzień stwarza możliwości do nauki nowych rzeczy i poznania nowych zjawisk. Pobudzenie dziecięcej ciekawości może mieć miejsce zawsze i wszędzie. Odpowiednie jej stymulowanie pozwala na budowanie nowych skojarzeń i wiedzy na temat otaczającego świata.

więcej...

Angielskie śpiewanki-rymowankiI ride my little bike

I ride my little bike,
When I see a green light.
When red is at the top,
I know that I must stop.


więcej...

Polskie śpiewanki-rymowankiZiarno Nadzieji

Dzisiaj zasieje ziarno nadzieje

Pora już ruszać na cały świat

Nie jedno padnie na żyzną ziemie trzeba już wstać i pora je siać !

sieje je sieje je sieje je sieje je sieje je

więcej...

Powiedzonka2016-01-18

Podczas nauki wiersza o miłości na konkurs recytatorski w szkole.

Mama: "Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:"

Dalia: "Gdzie jest moje śniadanie"

2014-08-25

Dalia: mamo, ja kiedyś, jak byłam mała to myślałam, że "capital letter" to kapitan przebrany za literę ;-)

więcej...

Ważne daty2016-01-15

Pierwsza jedynka mi wypadła! to już3 ząbek. Wróżka Zębuszka podarowała mi za ten ząb 20 euro!

2014-06-18

Uzyskanie nagrody SUPER SMARTUŚ w Gromadce Skrzatów ZHP oraz guziczka "Pszczółka".

2014-0406

Pierwszy konkurs tańca irlandzkiego w mojej szkole tańca. Zdobyte 3 medale :-)

więcej...

Znak chiński - Szczur

Niedziela, 22 Stycznia 2012 11:10

Podziel się

Znak SzczurSzczur może się wydać istotą nader uprzejmą i sympatyczną. Wykorzystuje swój tajemniczy urok i roztacza wokół siebie nieuchwytną mgiełkę mistycyzmu. Dodatkowo pomaga mu w stwarzaniu pozorów jego aksamitne futerko i sympatyczna mordka. Zawsze jednak postawi na swoim - zręcznym pochlebstwem, postawą potulnego niewiniątka lub otwartą groźbą zwiedzie każdego przeciwnika. Do gróźb Szczur ucieka się jednak bardzo rzadko. Nieświadomie dąży do zdobycia władzy i pozycji lidera. Nie prowadzi jednak otwartej wojny, decyduje się raczej na zręczny kamuflaż, nad władzę bowiem przedkłada własne bezpieczeństwo. Jako mieszkaniec podziemia nie uznaje przesadnych wynurzeń i omawiania własnych spraw z innymi. Jest zaciekłym orędownikiem prawa do prywatności.

Szczur nie znosi życia w monotonii i przeciętności. Fascynuje go ryzyko i zagrożenie. Przez życie kroczy tak, jak gdyby stąpał po terenie zaminowanym lub na skraju przepaści. Napięcie uskrzydla go i stymuluje w nim rozwój duchowy. Niejednokrotnie sam prowokuje los, doprowadza do sytuacji konfliktowych i niebezpiecznych po to, by nie umrzeć z nudów. Jego zachowanie cechuje dynamika i nerwowość, umysł nie znosi zastoju; życie na pełnych obrotach, to żywioł w którym Szczur kwitnie.

Szczur potrafi panować nad sobą, nawet gdy jest skrajnie zdenerwowany. Zdarza mu się to jednak rzadko. Częściej świadomie rozgrywa swoje sprawy wcielając się w różne role. Szczur nigdy nie traci czasu na pustą pogawędkę lub tłumaczenie się komuś ze swych zamiarów, jeśli nie liczy przy tym na wymierne korzyści. Kieruje się często intuicją, co może czasem sprawiać mylne wrażenie braku logiki w jego postępowaniu. Potrafi jednak czekać. Znosi wówczas wiele, ale wie, że warto, umie przewidywać. Stopniowo zapracowuje sobie na autorytet, buduje cierpliwie solidny fundament pod przyszłe sukcesy i korzyści materialne. Potrafi wziąć na siebie bardzo trudne zadania i znaleźć odpowiednich wykonawców. Jest także bardzo oszczędny. Szczodrość rezerwuje dla wybranych, a więc dla tych, których lubi.

W sposobie zachowania się Szczura jest coś, co zdaje się zapraszać do zawarcia bliższej znajomości. Okazuje ludziom żywe zainteresowanie ich życiem prywatnym, rodziną, problemami, środowiskiem, z którego pochodzą. W jego towarzystwie przeżyć można swoisty katharsis, zapomnieć o dręczących problemach i uwierzyć, że wszystko jest na dobrej drodze. Szczur nierzadko jest w stanie podsunąć naprawdę skuteczne i oryginalne sposoby rozwiązania zadawnionych konfliktów, a dzięki talentowi detektywa - wskazać przyczynę wielu problemów. Szczur jest utalentowanym psychologiem oraz pisarzem. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wie o swoim otoczeniu praktycznie wszystko. Potrafi przewidzieć każdy krok drugiego człowieka, mieć swoje zdanie na każdy temat, przejawia przy tym niezwykłą wprost dociekliwość i przenikliwość. Jego ciekawość obejmuje również dziedzinę nauki, historii i kultury i skłania Szczura do intensywnego czytania, a właściwie do "połykania" mnóstwa książek. Doskonale zdaje sobie sprawę z wagi słowa pisanego i sam również potrafi wyrażać siebie w tej formie - snuć wątek, tworzyć zamysł całego utworu literackiego. Ze statystyki wynika, że większość najwybitniejszych pisarzy i historyków urodziła się w roku Szczura.

Szczury są bardzo wyczulone na wszystko, co wokół nich się dzieje i zawsze starają się zachować równowagę psychiczną. Drobne problemy dnia codziennego wyostrzają jedynie ich umysł i pozwalają im nauczyć się czegoś nowego. W porę umykają przed ciosami losu i stale zajęte są robieniem planów, które mają im pomóc pokonać przeszkody i ominąć zastawione na nie pułapki. Zanim zdecydują się na zawarcie transakcji czy jakiejkolwiek ugody, dokładnie sprawdzają, czy w pobliżu nie kryje się wróg lub czy ich ewentualna zgoda nie okaże się fatalna w skutkach. W przypadku realnego zagrożenia wycofują się jako pierwsi. Na liście priorytetów umieszczają zawsze przetrwanie, a ich główną prawdą jest to, że "każdy żyje i umiera sam". Szczury zazwyczaj wybierają drogę najłatwiejszą, ale gwarantującą im największe sukcesy. Jeśli ktoś miałby ochotę pozbyć się swoich trosk i kłopotów, powinien słuchać wskazówek Szczura i brać z nich przykład.

Jednym z największych problemów Szczura jest oprócz ich podejrzliwości i ostrożności zadowolenie z siebie oraz wielkie ambicje. Aby jak najwięcej osiągnąć, chwytają się wielu spraw na raz i niejednokrotnie trwonią tylko swą energię bez potrzeby. Jeśli uda mu się oprzeć pokusie robienia kariery dla samej kariery, zarzucania wcześniejszych zajęć i rzeczy dla nowych, bardziej obiecujących, wtedy zdobędzie upragnione bogactwo i sukces.

Szczur lubi się targować nawet w nie uzasadnionych sytuacjach i kupować różne niepotrzebne rzeczy. Odczuwa podświadomy pociąg do zbierania i upychania nagromadzonych przedmiotów gdzie się da. W jego licznych skrytkach i schowkach pełno jest pocztówek, listów, pamiątek i innych sentymentalnych relikwii przeszłości, które tylko hamują jego rozwój i opóźniają realizację zamierzeń.

Podziel się