Ostatnio w galerii

Angielski dla dzieciSiła pytań

Każdy dzień stwarza możliwości do nauki nowych rzeczy i poznania nowych zjawisk. Pobudzenie dziecięcej ciekawości może mieć miejsce zawsze i wszędzie. Odpowiednie jej stymulowanie pozwala na budowanie nowych skojarzeń i wiedzy na temat otaczającego świata.

więcej...

Angielskie śpiewanki-rymowankiI ride my little bike

I ride my little bike,
When I see a green light.
When red is at the top,
I know that I must stop.


więcej...

Polskie śpiewanki-rymowankiZiarno Nadzieji

Dzisiaj zasieje ziarno nadzieje

Pora już ruszać na cały świat

Nie jedno padnie na żyzną ziemie trzeba już wstać i pora je siać !

sieje je sieje je sieje je sieje je sieje je

więcej...

Powiedzonka2016-01-18

Podczas nauki wiersza o miłości na konkurs recytatorski w szkole.

Mama: "Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:"

Dalia: "Gdzie jest moje śniadanie"

2014-08-25

Dalia: mamo, ja kiedyś, jak byłam mała to myślałam, że "capital letter" to kapitan przebrany za literę ;-)

więcej...

Ważne daty2016-01-15

Pierwsza jedynka mi wypadła! to już3 ząbek. Wróżka Zębuszka podarowała mi za ten ząb 20 euro!

2014-06-18

Uzyskanie nagrody SUPER SMARTUŚ w Gromadce Skrzatów ZHP oraz guziczka "Pszczółka".

2014-0406

Pierwszy konkurs tańca irlandzkiego w mojej szkole tańca. Zdobyte 3 medale :-)

więcej...

Co u mnie słychać? Sprawdźcie sami - długie do czytania

Środa, 25 Grudnia 2013 07:05

Podziel się

Ostatnie 2 miesiące były naprawdę intensywne dla całej mojej rodziny. Tata pochłonięty pracą, studiami, komponowaniem muzyki i przygotowaniami do Silly Venture 2013. Zaś mama wieloma sprawami związanymi z działalnością społeczną i pracą nad publikacją naukową. Był to okres wielu niesamowitych momentów, o których zaraz Wam opowiem.

MUZYKA

Listopad mijał pod znakiem spotkań muzycznych w Polskiej Bibliotece i nauki piosenek z Panem Przemkiem. Dużą radość również przynosiły mi warsztaty artystycznie, organizowane przez moją mamę podczas tychże spotkań. Zaskakuję cięgle rodzinę szerokim repertuarem kolęd i piosenek, które znam i śpiewam.

Lubię śpiewać i mam ładny głos – o czym przekonali się również uczestnicy zbiórki harcerskiej, podczas której, jako pierwszy skrzat, zaśpiewałam w rytm melodii Hymn Skrzatów (do tej pory tylko przez nas recytowany). Wszyscy byli zaskoczeni moim występem.


Dalia podczas spotkań muzycznych w Biblary


CZUŁE SERDUSZKO

Harcerstwo również wypełniało nam czas – mi i mojej mamie, która jest członkiem kadry gromadki Skrzatów, do której należę. Ciekawe spotkania i zabawy to świetne rozwiązanie na jesienne popołudnia. Zaś 11 grudnia br. podczas zbiórki otrzymałam moje pierwsze, skrzacie odznaczenie – czerwone serduszko, czyli „Serduszko Czułe”, które ma mi przypominać, że Skrzat jest dobry, Skrzat modli się po polsku, Skrzat mówi po polsku. Duma i radość wypełnia me serce, i nie tylko moje, rodzice również bardzo się cieszą, że jestem Skrzatem.


Dalia podczas zbiórki Skrzatów ZHP, oznaczona czerwonym serduszkiem

(źródło: Gromadka Skrzatów "SMARTusie" w Dublinie).

ANDRZEJKI

Właśnie reprezentując Skrzaty uczestniczyłam w moich pierwszych Andrzejkach w życiu. Było to przedsięwzięcie organizowane m.in. przez moją mamę i miało na celu przybliżyć tradycję andrzejkowych wróżb dzieciom.  Wszyscy w pewnym stopniu uczestniczyliśmy w ich organizacji, przygotowując dekoracje biblioteki, miejsca, gdzie odbywało się całe przedsięwzięcie. O wynikach przeprowadzenia wróżby, polegającej na laniu wosku przez dziurkę od klucza, już pisałam wcześniej. Na drugi dzień po Andrzejkach, jak tylko  obudziłam się, zawołałam do mamy: ale fajnie było na tych Andrzejkach!... Niezapomniane wrażenia pozostaną długo w mojej pamięci.


Dalia podczas Andrzejek

(źródło: zdjęcia z galerii Polskiej Biblioteki i prywatnego zbioru).

BALET

Bardzo lubię tańczyć, niezależnie, czy jest to taniec irlandzki, czy balet. Poruszanie się w rytm muzyki sprawia mi przyjemność. Tej jesieni pierwszy raz w życiu uczestniczyłam w przedstawieniu o Kopciuszku w wykonaniu tancerzy rosyjskiej grupy baletowej. Wcześniej jednak mama opowiadała mi o balecie i pokazała przedstawienie ze wspaniałą muzyką – Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego.

Cinderella

Swan Lake
MOJE 5 URODZINY

Moje urodziny poprzedziła impreza urodzinowa Kathlyn, koleżanki z mojej klasy. Podobnie jak jej impreza urodzinowa, w której uczestniczyłam, moja była zorganizowana w Parku Zabaw dla Dzieci GO KIDS GO – tak jak sobie to wymarzyłam. Wśród moich gości była Amelka, Julia, Dominika duża, Dominika mała, Sarah, Leila, Oliwier, Kathlyn i jej brat i Marcelina. Świetnie bawiliśmy się razem, tańcząc, biorąc udział w zabawach i konkursie. Był piękny tor ze świeczkami i mnóstwo prezentów, które otrzymałam od moich gości.  


5 urodziny Dalii


MIKOŁAJKI

Z tematem Mikołaja wielokrotnie spotkałam się w ciągu ostatniego miesiąca: podczas warsztatów organizowanych przez mamę, razem z dziećmi przygotowaliśmy listy do Mikołaja; potem podczas zbiórki harcerskiej oraz Wioski Świątecznej w polskiej bibliotece. Mikołaj odwiedził mnie także w Polskiej Szkole, gdzie przyniósł mi prezent w postaci klocków Lego. Tego dnia wszystkie koleżanki i koledzy otrzymali jakieś nagrody, również i ja, za udział w szkolnym konkursie plastycznym.  

Muszę też wspomnieć, że pierwszy raz w życiu byłam na imprezie Mikołajkowej organizowanej dla dzieci w Dublinie. Te przedstawienie było wyjątkowe także z tej przyczyny, że byłam na nim sama z tatą, mama zaś pracowała w domu.


Dalia podczas Mikołajek


ŚWIĄTECZNA WIOSKA

W Polskiej Bibliotece w Dublinie wiele się dzieje. Uczestniczyłam tam w Andrzejkach, w każdy wtorek jestem na spotkaniach z muzyką, zaś w środy na zbiórkach harcerskich. Dzień przed wylotem do Polski, 15 grudnia, uczestniczyłam w Świątecznej Wiosce dla dzieci. Mama organizowała wiele atrakcji i zajęć dla dzieci. Śpiewaliśmy również kolędy z Panem Przemkiem, a także brałam udział w konkursie wiedzy o Świętach, który prowadziła moja mama. Niestety nie pamiętam już mojego pytania, ale udzieliłam na nie poprawnej odpowiedzi i zostałam nagrodzona.


WYWIADÓWKA

Warto też dodać, że mama uczestniczyła w pierwszej wywiadówce w Irlandzkiej Szkole, do której chodzę. Co to jest wywiadówka? Otóż jest to spotkanie mamy z moimi nauczycielami i rozmowa o postępach mojej nauki. Mama wróciła zadowolona z tego spotkania. Nauczyciele bardzo mnie chwalili. Trudno, aby było inaczej, bo lubię chodzić do szkoły i odrabiać prace domowe.  

Czy wiedzie, że w Irladnii odwiedziła mnie moja prababcia Irena? Tak! ale się cieszyłam z tej wizyty. Bardzo ją lubię.

Podziel się

Komentarzy (0)

Napisz swój komentarz

Anuluj Zapisuję komentarz...